خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سروردانش: طالبان در یک سال گذشته نشان دادند که ارادۀ صلح را ندارند

سروردانش: طالبان در یک سال گذشته نشان دادند که ارادۀ صلح را ندارند

Dec 20, 2019 - 15:38

کابل (پژواک، ٢٩ قوس ٩٨): سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور، با تاکید بر آغاز مذاکرات صلح به محوریت حکومت افغانستان، میگوید که همزمان با آغاز مذاکرات یادشده، آتش بس میان حکومت و طالبان باید برقرار شود.

وی که امروز در یک نشست بزرگ فراغت محصلین در کابل صحبت میکرد، بر طالبان انتقاد کرد که این گروه، در یکسال گذشته نشان داده اند که اراده جدی برای صلح ندارند.

دانش افزود: "ما بر این باوریم که هم مذاکرات صلح باید در محوریت و مالکیت دولت افغانستان آغاز شود و هم همزمان، آتش بس اعلام گردد؛ در غیر این صورت، به شعارهای صلح طلبانه نمی توان اعتماد کرد.

معاون دوم رئیس جمهور تاکید کرد که در هرگونه مذاکرات صلح، باید "اصول اساسی مردم افغانستان" در نظر گرفته شود.

به گفته وی؛ نظام جمهوریت، حقوق مدنی، قانون اساسی، آزادی بیان، انتخابات، حقوق بشر، حقوق زنان، از دستاوردهای 19 سال اخیر مردم افغانستان اند... در هر طرح صلحی که این اصول نادیده گرفته شود، صلح عادلانه و پایدار به دست نخواهد آمد.

اما طالبان می گویند که هروقت که با حکومت افغانستان، کدام موافقتنامه به امضا رسید؛ آتش بس میکنند و روی این موضوع با امریکا هم به توافق رسیده اند.

 سرور دانش، از انتخابات هم یادآوری کرد و گفت که فعلا تمام مشکلات از میان برداشته شده و  بازشماری ها هم در تمام ولایات پایان یافته است، کمیسیون انتخابات باید نتایج ابتدایی را هر چه زودتر اعلام کند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement