خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در دو هفته‌ی اخیر هزاران مسافر افغان از هند، ترکیه و دوبی به کابل انتقال یافته اند

در دو هفته‌ی اخیر هزاران مسافر افغان از هند، ترکیه و دوبی به کابل انتقال یافته اند

Apr 08, 2020 - 15:41

کابل (پژواک، ۲۰ حمل ۹۹): اداره‌ی هوانوردی ملکی می گوید که در دو هفته اخیر بیش از ۴۵۰۰ مسافر افغان از هند، ترکیه و دوبی به کابل منتقل شده‌اند.

در خبرنامه این اداره که در دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته ، آمده است که  این مسافران در هماهنگی کامل با کشورهای هند، ترکیه و امارات متحده عربی به کابل منتقل شده و در انتقال آنان تدابیر وقایوی و بررسی صحی به‌ منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا به افغانستان، رعایت شده است.

 منبع می نویسد که شرکت‌های هوایی آریانا و کام‌ایر در جریان دو هفته‌ اخیر، بیش ۴۵۰۰ مسافر افغان را از کشورهای هند، ترکیه و امارات متحده عربی به کابل انتقال داده‌اند.

به اساس معلومات خبرنامه، شرکت هوایی آریانا در دو هفته اخیر ۶۷۲ مسافر را از ترکیه،۱۵۰۲مسافر را از دوبی و ۶۲۸ مسافر دیگر را از شهر دهلی نو هند به کابل انتقال داده است.

به همين گونه منبع می نویسد که شرکت هوایی کام‌ایر در دو هفته‌ اخیر۱۷۲۵را در پنج پرواز از دهلی نو هندوستان به کابل انتقال داده است.

به اساس معلومات این اداره، روند انتقال مسافران و افرادی که در کشورهای یادشده باقی مانده‌اند، ادامه دارد.

قابل ذکر است که روند انتقال مسافران به کابل در تاریخ هشتم حمل آغاز شده بود.

از سویی هم، اداره هوانوردی ملکی گفته است که این اداره درخواست مجوز پروازها به کشورهای کویت، عمان و قزاقستان را با وزارت خارجه شریک ساخته تا این وزارت از طریق مجراهای دیپلماتیک روند انتقال مسافران گیرمانده‌ی افغان در کشورهای یاشده را دنبال کند.

اداره هوانوردی ملکی تأکید کرده است که در مورد انتقال محصلین افغان از کشورهای خارج به افغانستان پس از بررسی کمیته‌  توظیف شده در این مورد، اقدام خواهد کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement