خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

​"ايران با امضاى تفاهمنامه اعزام کارگر،زمينه سفرقانونى افغانان به آنکشور را مساعد کند"

​"ايران با امضاى تفاهمنامه اعزام کارگر،زمينه سفرقانونى افغانان به آنکشور را مساعد کند"

Jun 07, 2020 - 16:52

کابل (پژواک، ۱۸ جوزا ۹۹): وزارت امور مهاجرین می گوید که ایران باید به منظور جلوگیری از سفر های غیر قانونی و جلوگیری از بروز حوادث اخیر، تفاهم نامه اى اعزام کارگر را طی مراحل و به امضا برسانند .

این وزارت گفته است که پس از امضاء این تفاهم نامه، اتباع افغانستان مى تواند به صورت مصئون و قانونی به آن کشور سفر نماید.

 در خبرنامه اى وزارت مهاجرین وعودت کنندگان که امروز منتشر شده ،آمده است که در نتیجه آتش گرفتن یک موتر حامل مهاجران افغان روز چهارشنبه هفته قبل در جاده کمربندی مهریز ولایت یزد ایران، سه تن کشته، پنج تن زخمی و تعداد دیگر مفقود می باشند.

منبع افزوده است، وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان از طریق نمایندگی خویش در زاهدان ایران و همکاری سفارت افغانستان مقیم تهران تحقیقات اش را پیرامون چگونگی وقوع این رویداد انجام داد که در نتیجه آن مقامات مسئول ولایت یزد ایران در ملاقات با سفیر افغانستان تایید کردند که این موتر در نتیجه شلیک نیروی انتظامی آن کشور آتش گرفته است.

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان از مقامات ایران می خواهد که این حادثه را به صورت جدی پیگیری نموده و عاملین این حادثه را به جزای اعمالش برساند تا پس از این موجب وقوع چنین حوادث نگردد.

درادامۀ خبرنامه آمده است، دولت جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری اسلامی ایران پیش از این در رابطه به اعزام کارگران افغانی به ایران توافق نموده و جانب افغانستان متن تفاهم نامه اعزام کارگر را که توسط وزارت سکتوری آن نهایی گردیده به سفارت ایران فرستاده است.

منبع گفته است، بنابراین یکبار دیگر اکیداً از مقامات مربوطه ایران و سفارت آن کشور در کابل خواسته می شود که به منظور جلوگیری از سفر های غیر قانونی و جلوگیری از بروز چنین حوادث، تفاهم نامه اعزام کارگر را طی مراحل و به امضا برسانند تا اتباع افغانستان بتواند به صورت مصئون و قانونی به آن کشور سفر نماید.

 اين وزارت همچنان از سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران نیز خواسته شده است که موضوع را از طریق مجاری دیپلوماتیک به صورت جدی تعقیب نماید.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement