خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اعضای زن تیم مذاکراتی دولت با مقامات زن قطری ملاقات کردند

اعضای زن تیم مذاکراتی دولت با مقامات زن قطری ملاقات کردند

Sep 26, 2020 - 12:02

کابل (پژواک، ۵ میزان ۹۹): هیئت مذاکره کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان با مقامات زن قطر دیدار نموده و در مورد روند صلح جاری و همکاری بین دو کشور گفتگو کرده اند.

به اساس خبرنامۀ که بتاریخ پنجم میزان از طرف هیئت مذاکره کننده جمهوری اسلامی افغانستان در قطر پخش شده، آمده است که اعضای زن هیئت در مهمانی معاون وزیر خارجه قطر شرکت کرده اند.

منبع افزوده است که اعضای هیئت فاطیمه گیلانی، حبیبه سرابی، فوزیه کوفی و ​​شریفه زرمتی در مهمانی شام به میزبانی لولوه، معاون وزیر خارجه قطر راشد الخاطر شرکت کردند که تعدادی از مقامات زن قطر نیز در آن حضور داشتند.

در این خبرنامه آمده است که در این مراسم مهمانی از نقش مثبت قطر در مذاکرات صلح افغانستان و همکاری در پیشرفت این روند بحث صورت گرفت.

اعضای زن تیم مذاکره کنندۀ دولت جمهوری اسلامی افغانستان گفتند که آنها مذاکرات صلح افغانستان مطابق به خواسته های افغانها به پیش خواهند برد.

آنها تاکید داشتند که مردم امیدوارند که این روند به کامیابی بینجامد و باعث صلح سرتاسری در افغانستان شود.

منبع افزوده است که مهمانان این دعوت در مورد وضعیت زنان در افغانستان، دستاوردهای آنها در دو دهه گذشته و در رابطه به وضعیت آیندۀ آنها گفتگو صورت گرفت.

در خبرنامه آمده است که مقامات قطر گفتند که دولت این کشور علاقمند به همکاری برای بهبود وضعیت زنان در افغانستان، به ویژه در زمینۀ ورزش است.

گفتنی است ، در این مهمانی اعضای مؤسسه تحصیلات تکمیلی قطر، بورد شورای بنیاد امور اجتماعی، کمیته ورزش زنان و وزارت امور خارجه قطر در زمینه مبارزه با تروریسم، میانجیگری و حل منازعه اعضای دفتر نماینده ویژه وزارت امور خارجه نیز حضور داشتند.

گفتنی است که مذاکرات صلح بین طالبان و جمهوری اسلامی افغانستان حدود دو هفته پیش در قطربطور رسمی افتتاح شده است، اما گفتگوهای حضوری هنوز آغاز نشده است و کار بر روی روش ها و دستور کار جریان دارد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement