خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک کارمند ادارۀ " اترا " دستگاه حساس موبايل ساخته است

يک کارمند ادارۀ " اترا " دستگاه حساس موبايل ساخته است

Sep 29, 2020 - 13:47

کابل (پژواک، ٨ ميزان ٩٩) : حسین احمد احمدی ، کارمند ادارۀ تنظیم خدمات مخابراتى افغانستان " اترا " ، کوچکترین و حساس ترین دستگاه موبایل (x9 MM 8 )را برای استفاده از اینترنت 5G تولید کرده است.

سعيد شينوارى سخنگوی اين اداره امروز به پژواک گفت این دستگاه در منطقه ای تا ٥٠٠ متر حساس کار می کند ، که این فاصله استاندارد آن میباشد و به راحتی می توان آن را روی موبایل هایی که تنظیمات اینترنت 5G ندارند نصب کرد.

حسین احمد احمدی که اين دستگاه را توليد کرده، می گوید که او ابتدا دستگاه را در نرم افزار طراحی کرده و سپس در ساخت آن از ارزانترین ماده (FR 4)  استفاده کرده است که دارای کیفیت بالا نیز میباشد.

موصوف گفته است ، دستگاه ابتدأ بر روی نرم افزار HFSS آزمایش شد، سپس توسط محققان پوهنتون بین المللی سیمبو ایسس شهر پونه هند و اداره تحقیقات دفاعي و توسعه (DRDO) ارزیابی شد. که در مسابقات ملی هند جای"اه سوم و همچنین جایزه پروتیک را نیز از آن خود کرد.

احمدی به تازگی در مورد این دستگاه پریزنیتشن خود را به رهبری اداره اترا و تیم تخنیکی این اداره ارائه نمود، که مورد تأیید تیم تخنیکظ اداره یاد شده قرار گرفت و از زحمات آن قدردانی بعمل آمد.

شينوارى می گويد، احمدی کادر جوان اداره اترا و افغانستان میباشد که سند لیسانس خویش را در عرصه انجنیری مخابرات از پوهنتون بین المللی سیمبو ایسس پونا هند اخذ و به درجه اول نمره عمومی از همان پوهنتون فارغ  گردیده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement