خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

والی نیمروز: تلاش هایى وجود دارد تا مانع ساخت بند کمال خان شوند

والی نیمروز: تلاش هایى وجود دارد تا مانع ساخت بند کمال خان شوند

Oct 25, 2020 - 10:50

کابل(پژواک،٤ عقرب ٩٩): والى نيمروز در ویدیوکنفرانس با رييس جمهور غنى گفت که تلاش هایى وجود دارد تا مانع ساخت بند کمال خان در اين ولايت شوند.

در خبرنامۀ دفتر سخنگوى رييس جمهور که در دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته آمده است که محمد اشرف غنی رئیس جمهورکشور شام ديروز با مسئولین امنیتی ولایات هلمند و نیمروز از طریق ویدیوکنفرانس در ارگ، صحبت کرد.

منبع مى نويسد که سید ولی سلطان والی ولایت نیمروز دراين ويديو کنفرانس، در مورد رویدادهای اخیر امنيتى در این ولایت و به ویژه حمله بالای محافظین بند کمال خان، به رئیس جمهور معلومات ارايه کرد.

وی افزود:« احداث بند کمال خان یکی ازبرنامه های بزرگ انکشافی افغانستان است و پس از ٧٠٠ سال   به بهره برداری سپرده می شود، بناً دشمن تلاش دارد مانع ساخت و ساز آن گردد که خوشبختانه اکثریت پلان های شوم آنان، خنثی گردیده است.»

به اساس يک گزارش پژواک، طالبان مسلح به تاريخ ٢عقرب، شش محافظ بند کمال خان را در ولایت نیمروز کشتند و دو تن را زخمى کردند.

در خبرنامۀ دفتر سخنگوى رييس جمهور نوشته شده که مسئولین ولایت هلمند نيز دراين ويديو کنفرانس در مورد وضعيت امنيتى اين ولايت به رييس جمهورمعلومات دادند.

آنان گفتند که تغییرات مثبت در وضعیت رونما شده، کمربند امنیتی تحکیم و امنیت بهبود یافته است و تهدیدات و حملات مخالفین به گونۀ دوامدار دفع می گردد. تلفات سنگین به طالبان وارد شده و ادارات محلی به خانواده های آسیب دیدۀ رویدادهای اخیر، رسیدگی کرده است.

رئیس جمهور غنی پس از استماع گزارش مسئولین ولایات هلمند و نیمروز، از تلاش های نیروهای امنیتی و دفاعی مستقر در ولایات متذکره، تشکر کرده، گفت:«شما بخاطر حفاظت از جان و مال مردم و بند کمال خان، تلاش های بیشتر را انجام دهید، تا پلان های شوم دشمن دفع و به اهداف پلید شان نرسند.»

وی افزود، به خانواده های که در نتیجۀ جنگ های اخیر در ولایت هلمند بیجا شده اند، رسیدگی صورت گیرد و پلان های امنیتی به گونه منظم، مشترک و هماهنگ به پیش برده شود.

رئیس جمهورغنی ضمن اینکه حملات اخیر طالبان را در ولایات هلمند و نیمروز شدیداً محکوم کرد، گفت که به مردم اطمینان بدهید؛ هر حملۀ که بالای آنان صورت می گیرد، به شدت دفع و عاملین آن سرکوب خواهند شد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement