خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسلمانان در سراسر جهان مراسم عمره را امروز از سر گرفتند

مسلمانان در سراسر جهان مراسم عمره را امروز از سر گرفتند

Nov 01, 2020 - 16:54

کابل (پژواک، ١١ عقرب ٩٩): طبق اعلام دولت عربستان سعودی، مسلمانان خارج از این کشور، سر از امروز، ادای مراسم عمره را آغاز کرده اند.

سعودی به دلیل شیوع ویروس کرونا، از هفت ماه بدینسو ادا کردن مراسم عمره را ممنوع کرده بود که از اثر آن، مراسم حج گذشته نیز بطور بسیار محدود برگزار شد؛ اما از ماه گذشته به این طرف که بیماری کرونا رو به کاهش شد، دولت سعودی هم به ادا کردن مراسم عمره به تدریج اجازه داد.

به اساس گزارشها، در اوایل وزارت حج و عمرۀ سعودی، به مردم مستقر در سعودی به شرایط خاص اجازۀ ادا کردن مراسم عمره را داد؛ اما سر از امروز (۱۱ عقرب) خارج از سعودی، به مسلمانان کشورهای دیگر هم اجازۀ ادا نمودن مراسم عمره را داده است.

به اساس معلومات آژانس دولتی (واس) سعودی، هر روز بیست هزار تن در مسجد الحرام، مراسم عمره را ادا می نمایند و به شصت هزار تن اجازۀ ادا نمودن نماز خواهند داد.

منبع افزوده است که ٢٠ هزار تن را به ۵۰۰ گروپ تقسیم بندی کرده است، که بطور وقفه یی در حرم شریف، مراسم عمره را ادا خواهند نمود.

براساس وزارت حج و عمرۀ عربستان سعودی، کسانی که از کشورهای خارج برای عمره به مکۀ مکرمه  می روند، در سه روز اول درآنجا قرنطین می شوند و پس از آن، با عملی کردن شرایط خاص جلوگیری از ویروس کرونا، مراسم عمره را ادا می کنند.

 همچنین به اساس تصمیم حکومت، کسانی که یکبار عمره را انجام دهند؛ پس تا چهارده روز دیگر عمرۀ دیگر را انجام داده نمی توانند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement