خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مبتلايان ويروس کرونا در امريکا به ١٠ ميليون تن رسيد

مبتلايان ويروس کرونا در امريکا به ١٠ ميليون تن رسيد

Nov 07, 2020 - 16:52

کابل (پژواک، ١٧ عقرب ۹۹): تعداد بيماران ویروس کرونا در جهان، به بيش از ۴۹ ميليون تن رسيده، که ١٠ ميليون تن از آن ها، تنها در امريکا مى باشند.

اين در حاليست که در امريکا طى يک روز، بيش از ١١٠ هزار واقعۀ مثبت کرونا ثبت شده، که از آغاز بيمارى کرونا، بيشترين آمار در يک کشور در يک روز است.

ویروس کرونا حدود ١١ ماه قبل، نخست در شهر اووهان چین پیدا شد، که اکنون به بیش از ٢١٠ کشور و مناطق جهان رسیده؛ اما حالا در بيشتر کشورها کنترول شده؛ ولى در بعضى کشورها موج دوم آن آغاز گرديده است.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند، تا عصر امروز در تمام جهان، تعداد واقعات ثبت شدۀ بیماران ویروس کرونا یا کوید ۱۹، به بيش از ٤٩ میلیون تن رسیده است.

این منبع افزوده است که تا کنون از اثر ویروس کرونا، يک ميليون و ٢٥٠ هزار تن جان باخته اند، که بیشتر شان در کشورهای اروپایی و امریکا می باشند.

منبع گفته است که به صورت جمعی، بيش از  ٣٥ میلیون تن در جهان پس از ابتلا به این ویروس، دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

روسیه، پيرو، کولمبيا، مکسيکو، افريقاى جنوبى، اسپانیه، ارجنتاين، چلى بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، جرمنی، ایران و ترکیه، کشورهايی هستند که به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان تا اکنون، ٤٢ هزار واقعۀ مثبت ويروس کرونا ثبت گرديده، ١٥٥٨ تن جان باخته و بيش از ٣٤ هزار و ۴۴۰ تن دوباره صحت ياب شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement