خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مبتلايان ويروس کرونا در جهان به ٥٠ ميليون تن رسيد

مبتلايان ويروس کرونا در جهان به ٥٠ ميليون تن رسيد

Nov 08, 2020 - 16:17

کابل (پژواک، ١٨ عقرب ۹۹): تعداد بيماران مبتلا به ویروس کرونا در جهان، به٥٠ ميليون تن رسيده، که ٢٠ درصد آنان، تنها در امريکا مى باشند.

ویروس کرونا حدود ١١ ماه قبل، نخست در شهر اووهان چین پیدا شد و به بیش از ٢٠٠ کشور و مناطق جهان رسید؛ اما حالا در بيشتر کشورها کنترول شده؛ اما در بعضى کشورها موج دوم آن آغاز گرديده است.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند، تا ظهر امروز در تمام جهان، تعداد واقعات ثبت شدۀ بیماران ویروس کرونا یا کوید ۱۹، به بيش از ٥٠ میلیون تن رسیده است.

این منبع افزوده است که تا کنون از اثر ویروس کرونا، يک ميليون و ٢٥٧ هزار تن جان باخته اند، که بیشتر شان در کشورهای اروپایی و امریکا می باشند.

منبع درادامه گفته است که به صورت جمعی، بيش از  ٣٥ میلیون تن در جهان پس از ابتلا به این ویروس، دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

طبق آمار نشر شده، از جمله ٥٠ ميليون بيماران کرونا در همه جهان، ٥٠ در صد شان تنها در امريکا، هندوستان و برازيل مى باشند.

امریکا بیشتر از همه از ویروس کرونا متضرر شده است، درین کشور تعداد واقعات ثبت شدۀ بیماران کرونا، به بيش از ١٠ میلیون تن رسيده است و حدود ٢٤٣ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا؛  برازیل و هندوستان از کرونا زیاد متضرر شده اند؛ در هندوستان ٨ ميليون و ٥٠٠ هزار تن، و در برازيل  ٥ میلیون و ٦٢٠ هزار واقعۀ مثبت و يروس کرونا  ثبت شده؛ اما در برازیل ١٦٢ هزار تن، و در هندوستان ١٢٦ هزار تن جان خود را از دست داده اند.

روسیه، پيرو، کولمبيا، مکسيکو، افريقاى جنوبى، اسپانیه، ارجنتاين، چلى بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، جرمنی، ایران و ترکیه، کشورهايی هستند که به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان تا اکنون، ٤٢ هزار واقعۀ مثبت ويروس کرونا ثبت گرديده، ١٥٦٢ تن جان باخته و بيش از ٣٤ هزار و ٤٥٠ تن دوباره صحت ياب شده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement