خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

به ۲۰۰۰ خانواده در سمنگان موادغذايى و محروقاتى توزیع می شود

به ۲۰۰۰ خانواده در سمنگان موادغذايى و محروقاتى توزیع می شود

Nov 09, 2020 - 14:43

ایبک (پژواک، ۱۹ عقرب): توزیع مواد خوراکی و محروقاتی تهیه شده به کمک ۳۵۰ هزار یوروی دولت آلمان، برای دو هزار خانوادۀ  متضرر از خشکسالی در سمنگان آغاز شد.

نوید غفاری یک تن از مسئولین موسسه سرمایه گزاری علیه فقر(WHH) که مسئولیت توزیع مواد یادشده به نیازمندان را بر عهده دارد، در آغاز توزیع این مواد در ولسوالی حضرت سلطان سمنگان گفت که مواد یادشده؛ به دو هزار خانوادۀ دهقان، مالدار و فقیر که متضرر از خشکسالی بوده توزیع می شود.

موصوف افزود که این مواد، به به ۸۶۴ خانواده در ولسوالی حضرت سلطان، ۵۲۷ خانواده در ولسوالی فیروز نخچیر و ۶۰۹ خانواده در ایبک مرکز ولایت سمنگان توزیع می شود.

بنا بر معلومات او، برای هر خانواده ۶۰ کیلو گرام آرد، ۲۹ کیلوگرام برنج، ۱۴ کیلوگرام لوبیا، شش لیتر روغن، یک کیلوگرام نمک، ۱۰۵ کیلوگرام چوب سوخت و سه بوتل مواد سوختی توزیع می شود.

همچنان موصوف افزود که برای هر خانوادۀ دهقان۱۵۰ کیلوگرام تخم گندم، ۵۰ کیلوگرام کود سیاه ۵۰ کیلوگرام کود سفید و برای خانواده های مالدار، مقداری علوفۀ حیوانی نیز توزیع می شود.

محمد طاهر باشنده قریه شلکتوی ولسوالی حضرت سلطان، با اظهار سپاس از این کمک گفت که مواد یادشده، به ۷۳ خانوادۀ متضرر از خشکسالی توزیع شده است.

موصوف خاطر نشان کرد که دریافت مواد یادشده، تا حدی مشکل این خانواده ها را رفع می کند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement