خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت مالیه در ١٥ روز بیش از ٧ میلیارد افغانی عواید جمع آوری کرده است

وزارت مالیه در ١٥ روز بیش از ٧ میلیارد افغانی عواید جمع آوری کرده است

Nov 09, 2020 - 15:13

کابل (پژواک، ۱۹ عقرب ۹۹): وزارت مالیۀ افغانستان، از تاریخ اول تا ١٥عقرب سال روان، هفت میلیارد و ۱۷۰ میلیون افغانی عواید جمع آوری کرده و در سال مالی روان، سطح تمام عواید تاکنون به حدود ۱۴۲.۷ میلیارد افغانی رسیده است.

در خبرنامۀ وزارت مالیه آمده است که ۳۹۴ میلیون افغانی از مستوفیت ها، یک میلیارد و ۱۸۶ میلیون افغانی از عواید مالیاتی، یک میلیارد و ۷۵۷ میلیون افغانی، از عواید غیر مالیاتی و سه میلیارد و ۸۳۱ میلیون افغانی، از گمرکات به دست آمده است.

منبع نوشته است که از آغاز سال مالی تاکنون در مجموع، ۱۴۲ میلیارد و ۶۸۵ میلیون افغانی عواید ملی جمع آوری شده است. سال مالی افغانستان به تاریخ اول ماه قوس به پایان می رسد.

 عواید جمع آوری شدۀ مذکور، درحالیست که حکومت برای سال آیندۀ مالی، ۴۵۲ میلیارد افغانی بودجۀ عادی و انکشافی را در نظر گرفته و برای تصویب، آن را به شورای ملی ارایه کرده است.

 به اساس معلومات وزارت مالیه، از آغاز سال روان تا مورخ ۱۷ ماه عقرب، ١٠٠ میلیارد افغانی (۵۷.۶٪) درصد بودجۀ انکشافی؛ و ۲۲۱ میلیارد و ۷۳۱ میلیون افغانی (۷۳٪) بودجۀ عادی به مصرف رسیده است و فیصدی تمام بودجۀ مصرف شده، به ۶۷ درصد می رسد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement