خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ٢٤ ساعت گذشته ١٧٤ واقعۀ مثبت کرونا و چهار فوتی به ثبت رسیده است

در ٢٤ ساعت گذشته ١٧٤ واقعۀ مثبت کرونا و چهار فوتی به ثبت رسیده است

Nov 13, 2020 - 15:07

کابل (پژواک، ٢٣ عقرب ۹۹): وزارت صحت عامه از ثبت ١٧٤ واقعۀ جدید بیماری کرونا در یک شبانه روز گذشته در کشور خبر داده و می گوید که تا کنون در افغانستان، تعداد واقعات مثبت ثبت شدۀ اين ويروس به ٤٢٩٦٩ واقعه رسيده است.

به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته ٥٩١ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ١٧٤ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع افزوده است که با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان تا کنون به ٤٢٩٦٩ تن افزایش یافته است.

در خبرنامۀ اين وزارت که امروز جمعه (٢٣عقرب) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که در آمار تازۀ ثبت شده ٤٥ تن در هرات، ٢٨ در بلخ، ٢٨ در ننگرهار، ٢٤ در کابل، ١٢ در نيمروز، هشت در کندهار، هفت در نورستان، سه در بادغيس، دو-دو در دايکندى، پروان و اروزگان و يک-يک هم در ولايات لوگر و غور به ويروس کرونا مصاب شده اند.

بر اساس معلومات خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته، ١٢ فرد مبتلا به ویروس کرونا، دوباره صحت یاب شده و شمار مجموعی بهبود یافتگان اين ويروس، به ۳۵۰٣٦ نفر ميرسد.

همچنان وزارت صحت گفته است که در ٢٤ ساعت گذشته، چهار تن به اثر ابتلا به (کوید- ۱۹) فوت کرده و از آغاز شيوع ويروس کرونا تاکنون در افغانستان، شمار مجموعی جان باختگان از اثر این بیماری، به ۱۵۹٥ نفر رسیده است.

از سوى ديگر، مسوولان وزارت صحت عامه از سیر صعودی ویروس کرونا در کشور خبر داده است.

به گفته انها ویروس کرونا نسبت به هفته های گذشته، در کشور سیر صعودی داشته و واقعات مثبت افزایش یافته است.

با اين حال وزارت صحت عامه، از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش موج دوم بیماری مهلک ویروس کرونا، دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement