خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

« زنان دراستفادۀ انرژى برق اصراف نکنند»

« زنان دراستفادۀ انرژى برق اصراف نکنند»

Nov 15, 2020 - 16:04

کابل(پژواک،٢٥عقرب ٩٩): درکمپاين آگاهى دهى درمورد، صرفه جوى در استفادۀ انرژى از زنان خواسته شد که در امور روزمره، در استفاده از انرژى اصراف نکنند.   

اين کمپاين آگاهى دهى زيرعنوان «زنان و انرژی» به هدف صرفه جويى در استفادۀ انرژى برق، که امروز ٢٥ عقرب، در کابل آغاز گرديد، از سوى دفتر همکارى هاى انکشافى آلمان (GIZ ) راه اندازى شده است.

مريم سپهری مسوول ارتباطات دفتر همکارى هاى انکشافى آلمان (GIZ ) در کابل به آژانس خبرى پژواک گفت، در اين کمپاين که به هدف صرفه جوى در استفاده انرژى برق راه اندازى شده است، براى زنان آگاهى دهى مى شود.

وى مى افزايد:« زنان به عنوان مصرف کننده های اصلی انرژی در خانه ها می باشند و در صرفه جویی انرژی نقش مهم را ایفا می کنند.»

 به گفتۀ وى، در کمپاين امروز ١٥٠ خانم از نهادهاى مختلف اشتراک کرده اند که در مورد چگونگى صرفه جويى انرژى و فوايد آن  به آنها آگاهى داده مى شود.

موصوف مى گويد، اين کمپاين که امروز درکابل آغاز شده است، در قدم هاى بعدى در ولايت هاى کندهار، هرات و بلخ نيز راه اندازى گرديده و براى صدها زن ديگر آگاهى دهى خواهد شد.

موصوف گفت :" توقع ما اين است تا اين خانم ها براى ساير خانم هاى که همراه شان در تماس اند، در مورد اين موضوع آگاهى دهند. "

اما به گفتۀ وى، در قدم هاى بعدى همچو کمپاين ها با حضورشاگردان مکاتب و ملا امامان مساجد نيز راه اندازى خواهد شد تا شاگردان براى خانواده هاى شان و ملا امامان در مساجد و تکايا براى مردم در مورد اصراف از استفاده انرژى برق آگاهى دهى کنند.

حلیمه پکتیانی رییس بخش توانمند سازی زنان، وزارت امور زنان که در کمپاین امروز حضور داشت گفت، در عصری که جهان به طرف پیشرفت و توسعه می باشد انکشاف انرژی پایدار بدون اشتراک زنان ناممکن است.

وی همچنان می افزاید که با برنامه های آگاهی دهی در بخش صرفه جویی انرژی، زنان می توانند همان گونه که کار های خانه را مدیریت کنند از ضایع شدن انرژی و آلودگی محیط زیست نيز جلوگیری نمایند.  

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement