خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

براى مقابله با موج دوم کرونا، تالارهای عروسی تا پایان قوس بسته میشود

براى مقابله با موج دوم کرونا، تالارهای عروسی تا پایان قوس بسته میشود

Nov 18, 2020 - 18:52

کابل (پژواک، ٢٨ عقرب ۹۹): وزارت صحت عامه می گوید که به اساس تصمیم کابینه، برای جلوگیری از گسترش موج دوم ویروس کرونا، تالارهای عروسی که عوامل مهم گسترش این ویروس است، تا پایان ماه قوس تعطیل می شود.

به اساس معلومات وزارت صحت عامه، از ماه دلو سال گذشته تاکنون (۲۷ عقرب)، ۴۳۹۲۴ واقعۀ مثبت ویروس کرونا به ثبت رسیده است که از این جمله، ۱۶۴۵ تن جان باخته و ۳۵۲۹۵ تن دیگر دوباره صحت یاب شده اند.

در همین حال، وزارت صحت عامه؛ بر اساس یک سروی در ماه سنبله اعلام کرد که ممکن است ده میلیون تن در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده باشند؛ اما این وزارت تا آن زمان در شفاخانه های کشور، ثبت ۳۸ هزار مورد ویروس کرونا را نشر کرده بود.

محمد جواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه، امروز (٢٨ عقرب) در یک نشست خبری در کابل گفت واقعاتیکه در لابراتوارهای کشور به ثبت رسیده است، نشان می دهد که موارد مثبت ویروس کرونا در کشور رو به افزایش است.

وی از اقدامات وزارت صحت عامه برای جلوگیری موج دوم ویروس کرونا در کشور،  اطمینان داد و تاکید کرد طرحی که با همکاری نهادهای مربوطه برای جلوگیری از موج دوم ویروس کرونا ایجاد شده است،  در حال حاضر در ۳۴ ولایت کشور، در حال عملی شدن است.

وی همچنین گفت که کمیته های اضطراری، دوباره فعال شده و با موج دوم شیوع ویروس کرونا مبارزه می کنند.

داکترعثمانی افزود: "به اساس تصمیم کابینه، برای جلوگیری از گسترش این ویروس؛ سالون های عروسی که عامل اصلی شیوع این ویروس در کشور است، تا پایان ماه قوس مسدود خواهد شد."

نامزد وزیر صحت عامه، از تمام شهروندان خواست که برای محافظت در برابر ویروس کرونا، تمام توصیه های این وزارت به ویژه استفاده از ماسک، شستن مکرر دست ها و جلوگیری از اشتراک در مکان های مزدحم را مراعات کنند.

نامزد وزیر صحت عامه، از شیوع ویروس کرونا در کشورهای همسایه ابراز نگرانی کرد و از شهروندان خواست تا از سفرهای غیرضروری به ایران و پاکستان، خود داری کنند.

داکتر عثمانی همچنین افزود که مقاومت بالای بدن در برابر ویروس کرونا، نقش مهمی دارد و استفاده از ویتامین دی و ویتامین سی، باعث افزایش مقاومت بدن می شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement