خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ولایت پکتیکا بر ضد مداخلات پاکستان اعتراض شد

در ولایت پکتیکا بر ضد مداخلات پاکستان اعتراض شد

Nov 18, 2020 - 15:50

شرنه (پژواک، ٢٨ عقرب ٩٩): صدها تن از باشندگان ولسوالی ارگون ولایت پکتیکا، در یک مظاهره خواهان جلوگیری از مداخلات پاکستان در افغانستان شدند.

این تظاهرات، صبح امروز در بازار ولسوالی ارگون آغاز و حوالی ساعت ۱۰:۳۰ قبل از چاشت به پایان رسید.

تظاهرکنندگان، این شعارها را باخود انتقال میدادند: "تا که حکومت و ادارۀ پاکستان، پالیسی خود را در خصوص افغانستان تغییر ندهد؛ ما ملت افغان، این کشور را به حیث تروریست و دشمن خود خواهیم شناخت."

همچنان تظاهرکنندگان گفتند که کشته شدن افراد مسلح پاکستانی در درگیری های هلمند و کندهار، تثبیت کرد که این کشور در ناامنی های افغانستان دست دارد.

محمد حليم عالمی رئیس شورای منطقوی ولسوالی ارگون و یک تن از اشتراک کنندگان تظاهرات، به آژانس خبری پژواک گفت که پاکستان، همواره در امور داخلی افغانستان دخالت کرده و پاکستان به شکل مستقیم در عقب این درگیری دست دارد.

وی افزود: "تا زمانیکه پاکستان پالیسی خود را در خصوص افغانستان تغییر ندهد، پاکستان یک کشور دشمن و تروریست است."

وطنمل یک اعتراض کنندۀ دیگر، به آژانس خبری پژواک گفت که پاکستان، با استفاده از وضعیت خراب در افغانستان، نصب سیم خاردار در مناطق سرحدی را آغاز کرده است.

وی از جامعۀ بین المللی خواست که بالای پاکستان فشار وارد نماید؛ تا دخالت در امور داخلی افغانستان را به پایان برساند.

سیدآغا یک تن از اعتراض کنندگان، به پژواک گفت که پاکستان در طول تاریخ، در عرصه های مختلف برای از بین بردن نهادهای افغانستان تلاش کرده است.

وی افزود: "من از حکومت میخواهم که روابط با پاکستان را بطور آشکار قطع نماید؛ تا این کشور از مداخله در امور افغانستان خودداری نماید."

برخی اعتراض کنندگان دیگر نیز اظهارات مشابه داشتند و تاکید ورزیدند که دیگر پاکستان، مداخله در امور داخلی افغانستان را به پایان برساند.

این اعتراض در پکتیکا در حالى راه اندازی شده، که قرار است عمران خان نخست وزیر پاکستان، فردا در راس یک هیات دولتی وارد افغانستان شود.

در جریان این سفر، ضمن همکاری های اقتصادی، امنیتی و تجارتی؛ در خصوص روند صلح افغانستان بحث و گفتگو خواهد شد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement