خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ۲۴ ساعت گذشته، ٢٤٣ تن در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده اند

در ۲۴ ساعت گذشته، ٢٤٣ تن در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده اند

Nov 18, 2020 - 14:13

کابل (پژواک، ٢٨ عقرب ۹۹): وزارت صحت عامه، از ثبت ٢٤٣ واقعۀ جدید بیماری کرونا در یک شبانه روز گذشته در کشور خبر داده و می گوید که تا کنون در افغانستان، تعداد واقعات مثبت ثبت شدۀ اين ويروس، به ٤٣٩٢٤ واقعه رسيده است.

به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته ١٢٠١ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا، در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته، که از این میان ٢٤٣ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع افزوده است که با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان، تا کنون به ٤٣٩٢٤ تن افزایش یافته است.

در خبرنامۀ اين وزارت که امروز (چهار شنبه ٢٨ عقرب) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که در آمار تازۀ ثبت شده؛ ١١٥ تن در کابل، ٦٤ در بلخ، ٢٥ در پروان، ١٤ در ننگرهار، هشت در کندز، هفت در بغلان، پنج در لوگر، دو-دو در هلمند و جوزجان و يک تن هم در ولايت نيمروز به ويروس کرونا مبتلا شده اند.

براساس معلومات خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته، ١٣٥ فرد مبتلا به ویروس کرونا، دوباره صحت یاب شده و شمار مجموعی بهبود یافتگان اين ويروس، به ۳۵٢٩٥ نفر ميرسد.

همچنان وزارت صحت گفته است که در ٢٤ ساعت گذشته، هفت تن به اثر ابتلا به (کوید- ۱۹) فوت کرده و از آغاز شيوع ويروس کرونا تاکنون در افغانستان، شمار مجموعی جان باختگان از اثر این بیماری، به ١٦٤٥نفر رسیده است.

از سوى ديگر، مسئولان وزارت صحت عامه، از سیر صعودی ویروس کرونا در کشور خبر داده اند.

به گفتۀ آنها ویروس کرونا نسبت به هفته های گذشته، در کشور سیر صعودی داشته و واقعات مثبت افزایش یافته است.

با اين حال وزارت صحت عامه، از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش موج دوم بیماری مهلک ویروس کرونا، دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

به همين گونه سرپرست وزارت صحت عامه دريک کنفرانس خبرى گفته است که به خاطر جلوگيرى ازشيوع ويروس کرونا کابينه  فيصله کرده است که تمامى هوتل هاى عروسى تا اخير ماه قوس تعطيل باشند .

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement