خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مبتلايان ويروس کرونا در جهان از ٥٦ ميليون گذشت

مبتلايان ويروس کرونا در جهان از ٥٦ ميليون گذشت

Nov 19, 2020 - 14:36

کابل (پژواک، ٢٩ عقرب ۹۹): تعداد بيماران ویروس کرونا در جهان، به بيش از ٥٦ ميليون تن رسيده، که ٢٠ درصد شان تنها در امريکا مى باشند.

ویروس کرونا حدود يک سال  قبل، نخست در شهر اووهان چین پیدا شد و به بیش از ٢٠٠ کشور و مناطق جهان رسید؛ اما حالا در بيشتر کشورها کنترول شده؛ ولى در بعضى کشورها موج دوم آن آغاز گرديده است.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند؛ تا ظهر امروز در تمام جهان، تعداد واقعات ثبت شدۀ بیماران ویروس کرونا یا کوید ۱۹، به بيش از ٥٦ میلیون تن رسیده است.

این منبع افزوده است که تا کنون از اثر ویروس کرونا، يک ميليون و ٣٣٥ هزار تن جان باخته اند، که بیشتر شان در کشورهای اروپایی و امریکا می باشند.

منبع گفته است که به صورت جمعی، بيش از  ٣٩ میلیون تن در جهان پس از ابتلا به این ویروس، دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

طبق راپورها روزانه بيش از ٢٥٠ هزار تن، در همه جهان به کرونا مبتلا و بيش از ٥٠٠٠ تن ازين بيمارى فوت مى کنند.

منبع افزوده است از جمله ٥٦ ميليون بيمار کرونا در همه جهان، بيش از ٥٠ در صد شان تنها در امريکا، هندوستان و برازيل مى باشند.

امریکا بیشتر از همه، از ویروس کرونا متضرر شده است، درین کشور تعداد واقعات ثبت شدۀ بیماران کرونا، به بيش از ١١ میلیون تن رسيده است و حدود ٢٥٦هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا؛  برازیل و هندوستان، از کرونا زیاد متضرر شده اند؛ در هندوستان ٩ ميليون و ٨٥ هزار تن و در در برازيل  ٥ میلیون و ٩٠٠ هزار واقعۀ مثبت و يروس کرونا  ثبت شده؛ اما در برازیل ١٦٧ هزار تن و در هندوستان ١٣١ هزار تن جان خود را از دست داده اند.

روسیه، پيرو، کولمبيا، مکسيکو، افريقاى جنوبى، اسپانیه، ارجنتاين، چلى بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، جرمنی، ایران و ترکیه، کشورهايی هستند که به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان تا اکنون، ٤٤ هزار واقعۀ مثبت ويروس کرونا ثبت گرديده، ١٦٥٠ تن جان باخته و بيش  از ٣٥ هزار تن دوباره صحت ياب شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement