خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٢٥٣ واقعۀ جديد کرونا در افغانستان ثبت و ٥ تن جان باخته اند

٢٥٣ واقعۀ جديد کرونا در افغانستان ثبت و ٥ تن جان باخته اند

Nov 19, 2020 - 14:42

کابل (پژواک، ٢٩ عقرب ۹۹): وزارت صحت عامه، از ثبت ٢٥٣ واقعۀ جدید بیماری کرونا در یک شبانه روز گذشته در کشور خبر داده و می گوید که تا کنون در افغانستان، تعداد واقعات مثبت ثبت شدۀ اين ويروس، به ٤٤١٧٧ واقعه رسيده است.

به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته ١٣٣٤نمونۀ مشکوک ويروس کرونا، در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته، که از این میان ٢٥٣واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع افزوده است که با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان، تا کنون به ٤٤١٧٧ تن افزایش یافته است.

در خبرنامۀ اين وزارت که امروز ٢٩ عقرب به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که در آمار تازۀ ثبت شده؛ ٧٨ تن در کابل، ٧١ در هرات، ١١ در بلخ، ٢٣ در ننګرهار، ٣٤ درغزنى، ١١ در بدخشان، چهار، چهار در کندز، بادغيس و زابل، ٥ در کندهار، ٦ در فراه و ٢ در غور به ويروس کرونا مبتلا شده اند.

براساس معلومات خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته، ٤٤ فرد مبتلا به ویروس کرونا، دوباره صحت یاب شده و شمار مجموعی بهبود یافتگان اين ويروس، به ٣٥٣٣٩  نفر ميرسد.

همچنان وزارت صحت گفته است که در ٢٤ ساعت گذشته، پنج تن به اثر ابتلا به (کوید- ۱۹) فوت کرده و از آغاز شيوع ويروس کرونا تاکنون در افغانستان، شمار مجموعی جان باختگان از اثر این بیماری، به ١٦٥٠ نفر رسیده است.

از سوى ديگر، مسئولان وزارت صحت عامه، از سیر صعودی ویروس کرونا در کشور خبر داده اند.

به گفتۀ آنها ویروس کرونا نسبت به هفته های گذشته، در کشور سیر صعودی داشته و واقعات مثبت افزایش یافته است.

با اين حال وزارت صحت عامه، از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش موج دوم بیماری مهلک ویروس کرونا، دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

به همين گونه سرپرست وزارت صحت عامه دريک کنفرانس خبرى گفته است که به خاطرجلوگيرى ازشيوع ويروس کرونا کابينه  فيصله کرده است که تمامى هوتل هاى عروسى تا اخيرماه قوس، تعطيل باشند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement