خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

خلیلزاد بر اهمیت صلح افغانستان در توسعه اقتصادی منطقه با مقام های ازبکستان گفتگو کرده است

خلیلزاد بر اهمیت صلح افغانستان در توسعه اقتصادی منطقه با مقام های ازبکستان گفتگو کرده است

Nov 20, 2020 - 10:39

کابل (پژواک، ۳۰ عقرب ۹۹): زلمی خلیلزاد، با مقام های ازبکستانی روی اهمیت صلح و کاهش خشونت ها در افغانستان و اثرات مثبت آن بر اتصال و توسعه اقتصادی در منطقه گفتگو کرده است. 

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه ایالات متحده امریکا برای صلح افغانستان، در صفحه تویترش نوشته است که با عبدالعزیز کاملوف وزیر خارجه ازبکستان در واشنگتن دی سی گفتگو کرده است.

او می گوید که در این ملاقات که جاولان واخابوف (Javlon Vakhabov ) سفیر ازبکستان برای ایالات متحده امریکا و کانادا نیز در آن حضور داشت، در مورد مسایل صلح افغانستان و اهمیت کاهش خشونت های فوری در افغانستان گفتگو شده است.

خلیلزاد نوشته است که آنها در این نشست روی نقش منطقه در کمک به روند صلح افغانستان و همچنان اهمیت تامین صلح در افغانستان برای اتصال منطقه یی، تجارت و توسعه که آسیای میانه، افغانستان و پاکستان از آن بیشتر سود برده می توانند، بحث و گفتگو کرده اند.

به گفته او، آنها انتظار دارند که به زودی صندوق سرمایه گذاری منطقه یی و نشستی به اشتراک نماینده گان بلندپایه ایالات متحده، ازبکستان، پاکستان و افغانستان برای بحث روی اتصال، تجارت و ابتکارات توسعه یی اعلام خواهند کرد.

این در حالی است که عمران خان نخست وزیر پاکستان نیز در راس یک هیئت بلندپایه به کابل آمده بود. بر اساس گزارش ها، تمرکز گفتگو میان عمران خان و محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان نیز بر تامین صلح در افغانستان، اتصال و همکاری های منطقه یی بود.

 گفتگوهای صلح میان افغانان (حکومت و طالبان) حدود دو ماه پیش در دوحه آغاز شده، اما جنگ و خشونت در کشور همچنان ادامه دارد. گزارش های نشر شده ی دیروز می رساند که دو طرف پس از حدود دو ماه تنها روی طرزالعمل گفتگوها به توافق رسیده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement