خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۰ تن به ویروس کرونا مبتلا شده اند

در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۰ تن به ویروس کرونا مبتلا شده اند

Nov 21, 2020 - 15:10

کابل (پژواک، اول قوس ۹۹): وزارت صحت عامه مى گويد که در يک شبانه روزگذشته، ۱۴۰ واقعۀ جدید بیماری کرونا در کشور ثبت گرديده و ٥٢ فرد مبتلا به اين ويروس، دوباره صحت ياب شده اند.

به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ساعت گذشته، ۸۹۲ نمونۀ مشکوک ويروس­کرونا، در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته، که از این میان ۱۴۰ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع نوشته است که با ثبت این آمار، رقم مبتلایان به این ویروس در افغانستان، به ۴۴۵۰۳ تن افزایش یافته است.

در خبرنامۀ اين وزارت که امروز (شنبه اول قوس) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که در آمار تازه ثبت شده؛ ۳۴ تن در ولایت کابل، ۲۷ در تخار، ۱۸ در ننگرهار، ۱۸ در بدخشان، ۱۴ در بلخ، ۱۳ در پروان، ۸ در کندهار، ۴ در لغمان، ۳ در لوگر و یک تن دیگر در ولایت زابل، به ویروس کرونا مصاب شده اند.

براساس معلومات خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته، ۵۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا، دوباره صحت یاب شده اند که شمار مجموعی بهبود یافتگان اين ويروس، به ۳۵۴۲۲ نفر مى رسد.

همچنان وزارت صحت گفته است که در٢٤ ساعت گذشته، ۱۲ تن به اثر ابتلا به (کوید- ۱۹) فوت کرده و از آغاز شيوع ويروس کرونا تاکنون در افغانستان، شمار مجموعی جان باختگان از اثر این بیماری، به ۱۶۷۵ نفر رسیده است.

از سوى ديگر، مسئولان وزارت صحت عامه، از سیر صعودی ویروس کرونا در کشور خبر داده اند.

به گفتۀ آنها ویروس کرونا نسبت به هفته های گذشته، در کشور سیر صعودی داشته و واقعات مثبت افزایش یافته است.

با اين حال وزارت صحت عامه، از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش موج دوم بیماری مهلک ویروس کرونا، دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

به همين گونه سرپرست وزارت صحت عامه، دريک کنفرانس خبرى گفته است که به خاطر جلوگيرى ازشيوع ويروس کرونا، کابينه  فيصله کرده است که تمامى هوتل هاى عروسى تا اخير ماه قوس، تعطيل باشند

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement