خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)
محيط زيست

نگرانی های شهریان کابل از آلودگی هوا بیشتر شده است

Nov 19, 2020 - 14:49
کابل (پژواک، ٢٩ عقرب۹۹): با فرارسیدن فصل سرما، نگرانی ها از آلوده شدن هوا در شهر کابل و متوجه شدن تهدید از این ناحیه به وضعیت صحی مردم، بیشتر شده است.
ادامه مطلب

"آلودگى هوا در زمستان پيش رو افزايش خواهد يافت"

Nov 17, 2020 - 16:57
کابل (پژواک، ۲۷عقرب ۹۹): ادارۀ ملی حفاظت محیط زیست، از افزايش آلودگى هوا در شهرکابل در زمستان پيش رو، ابراز نگرانى کرده و گفته است که براى کاهش آلودگى هوا، پلان پنج ساله اى آماده شده که با تطبيق آن، در پنج سال آينده آلودگى به حداقل کاهش يابد.
ادامه مطلب

شاروال کابل: برخی کمپنی ها مانع انتقال گاز مایع از شمال کشور به کابل می شوند

Nov 08, 2020 - 16:45
کابل(پژواک، ۱۸عقرب۹۹): شاروال کابل می گوید که استفاده از گاز طبیعی افغانستان، یک گزینه برای جلوگیری از آلوده گی هوا در کابل بوده می تواند؛ اما این طرح به دلیلی عملی نشده که کمپنی های انحصارکنندۀ سیستم انرژی افغانستان، مانع آن شده اند. همچنان شاروال...
ادامه مطلب

مسئولان: نقش افغانستان در تغییر اقلیم کمرنگ است

Oct 25, 2020 - 18:39
کابل (پژواک، ۴عقرب٩٩): از هفتۀ جهانی تغییر اقلیم به هدف دخیل ساختن و تشویق نهادهای علمی، پالیسی سازان و محصلین پوهنتون ها در امر مبارزه با تغییر اقلیم و افزایش آگاهی دهى به مردم، امروز از سوی اداره ملی حفاظت از محیط زیست در کابل تجلیل به عمل آمد.
ادامه مطلب

شهریان کابل از افزایش زباله ها و کمبود زباله دانی ها شکایت می کنند

Oct 01, 2020 - 17:06
شهر کابل (پژواک، ١٠ ميزان ٩٩): افزایش روزافزون زباله ها و کمبود زباله دانی ها در بخش‌های گوناگون شهر کابل و عدم استفادۀ درست از آنها از سوی مردم، سبب آلودگی محیط زیست در شهر کابل شده است.
ادامه مطلب

برنامۀ آموزشی" گزارش دهی تحقیقی ازمحیط زیست" پایان یافت

Sep 24, 2020 - 15:56
کابل (پژواک، ٣ میزان٩٩ ): برنامۀ آموزشی پنج روزه " گزارش دهی تحقیقی از محیط زیست" که به اشتراک ٢٥خبرنگارمرکز وولايت کشور برگزارشده بود ،امروز پایان یافت.
ادامه مطلب

شاروال شهرشبرغان: تا سه ماه آینده سیمای شهر تغییر خواهد يافت

Aug 04, 2020 - 14:08
شبرغان(پژواک، ١٤ اسد ٩٩): شاروال شهرشبرغان می گوید که تا سه ماه آینده با تطبیق پروژه های بازسازی و نوسازی سیمای شهررا تغییرخواهد يافت .
ادامه مطلب

سیستم تسخین شهرک ها و بلند منزل ها در کابل از ذغال سنگ به گاز مایع تبدیل شود

Jul 04, 2020 - 15:32
کابل (پژواک، ۱۴سرطان ۹۹): ادارۀ ملی حفاظت محیط زیست می گوید که تمام مالکین شهرک ها و بلند منزل ها الی اخیر ماه عقرب سال روان، سیستم مرکز گرمی و مواد سوخت شان را از ذغال سنگ به گاز مایع تبدیل کند.
ادامه مطلب

«حفرچاه­های سپتیک، شبکه آبرسانی میمنه را در معرض نابودی قرارداده است»

Jun 07, 2020 - 14:32
کابل (پژواک، ۱۸جوزا ۹۹):مسوولین اداره آبرسانی و کانالیزسیون فاریاب می گویند که، حفر چاه های سپتیک از جانب شهروندان، بی تفاوتی و سهل انگاری شاروالی میمنه، شبکه آبرسانی را درشهرميمنه به معرض نابودی قرار داده است.
ادامه مطلب

​درهفتۀ گذشته بیش از ۶۱۰۰ تُن زباله، به بیرون از شهرکابل انتقال شده است

Jun 02, 2020 - 11:13
کابل(پژواک، ۱۳ جوزا ۹۹): شاروالی کابل می گوید که طی حشر تنظیفی، بیش از ۶۱۰۰ تُن زباله را ازنواحى مختلف شهرکابل جمع آوری و به بیرون از شهر انتقال شده است.
ادامه مطلب

رئیس جمهورغنی: سیستم غیر رسمی و نامنظم ترانسپورتی در شهر کابل اصلاح گردد

Apr 06, 2020 - 09:44
کابل(پژواک،۱۶ حمل ۹۹) :رییس جمهور کشور به ادارات ذیربط هدایت داد که طرح های کاهش قیمت طلا در سیستم آسیکودا گمرات،فعال سازی وسایط عارضه دار تصدی ملی بس و پروژه حفر کانال های آبیاری بند کمال خان را آماده کنند. در خبرنامه ارگ که کاپی آن در دسترس آژانس...
ادامه مطلب

رئيس جمهور غنى براى افغانستان سرسبز و مترقى دعا کرد

Mar 22, 2020 - 14:17
کابل(پژواک،٣حمل ٩٩): رئیس‌ جمهورغنی به استقبال از سال نو، ضمن غرس يک اصله نهال در صحن ارگ گفت که ویروس کرونا یک فاجعۀ جهانی است؛ اما دولت افغانستان با انسجام نیروهای بارز خود، ميتواند اين فاجعه را مهار سازد. درخبرنامۀ دفتر مطبوعاتى رئيس جمهور که...
ادامه مطلب

چهار حمام و دو رستورانت به دلیل استفاده از مواد سوخت دودزا در کابل مسدود شد

Mar 13, 2020 - 12:09
کابل (پژواک، ۲۳ حوت ۹۸): اداره ملی حفاظت از محیط زیست چهار حمام و دو رستورانت را به دلیل استفاده از مواد سوخت دودزا در شهر کابل مسدود کرد.
ادامه مطلب

کمپاین بهاری نهال شانی در فاریاب آغاز شد

Mar 04, 2020 - 20:04
ميمنه (پژواک ١٤ حوت ٩٨): مسوولین محلی در ولایت فاریاب می گویند که کمپاین بهاری نهال شانی را با توزیع بیش از ۲۰ هزار اصله نهال مثمر آغاز کردند.
ادامه مطلب

فعالان محیط زیست بامیان: پلنگ فارسی، گرگ، باز و جُغد در خطر انقراض اند

Mar 02, 2020 - 17:06
باميان (پژواک،٢حوت ٩٨): فعالان محیط زیست در باميان مى گويند که در سال های اخیر، به دلیل شکار بی رویه، نسل شمارى از حیوانات و پرنده گان وحشی چون؛ پلنگ فارسی، گرگ، باز و جُغد در خطر انقراض قرار دارد. جمعه خان مهدوی يکتن از فعالان محیط زیست در نشستى که...
ادامه مطلب

شاهراه سالنگ بروی موترهای تیلری مسدود شد

Feb 28, 2020 - 11:02
چاريکار (پژواک، ٩ حوت ٩٨): مسئولان ریاست حفظ و مراقبت سالنگ ها میگویند که ریزش برف، صبح امروز در هردو طرف سالنگ ها آغاز شده و حوالی ساعت ٧:٠٠ شاهراه را به روی موتر های تیلری مسدود کرده اند.
ادامه مطلب

کمپاین نهال‌شانی در هرات آغاز شد

Feb 13, 2020 - 16:48
شهر هرات (پژواک، ۲۴ دلو۹۸ ) مسئولان شاروالى هرات، در آغاز کمپاىن نهال شانى در ولايت هرات، می گویند که در این کمپاین، حدود ١٠٠ هزار نهال در بخش های گوناگون شهر غرس خواهد شد.
ادامه مطلب

"شاروالى هرات پول صفايى را ميگيرد اما خدمات لازم ارايه نمى کند"

Feb 02, 2020 - 12:57
هرات (پژواک، ۱۳ دلو ۹۸): باشنده گان هرات با انتقاد از شاروالى اين ولايت ميگويند که اين اداره پول صفايى را جمع آورى ميکند؛ اما در مقابل آن خدمات لازم را ارايه نميکند. شاروالی ها همه ساله مقدار معین پول را به عنوان صفایی، از شهروندان گردآوری می کنند...
ادامه مطلب

در حدود یک ماه گذشته ده ها هوتل، حمام، رستورانت و داش خشت پزی مسدود شده است

Jan 27, 2020 - 16:32
کابل (پژواک،۷ دلو ۹۸): کمیسیون مبارزه با آلودگی هوا در شهر کابل، در حدود یک ماه گذشته ده ها هوتل، حمام، رستورانت و داش خشت پزی را که از مواد سوخت غیرمعیاری استفاده می نمودند، مسدود کرده است.
ادامه مطلب

والى جوزجان: افراد آلوده کنندۀ محيط و هوا مورد بازجویی قرارمى گیرند

Jan 04, 2020 - 15:27
شبرغان(پژواک، ١٤ جدى ٩٨): اداره حفاظت محیط زیست ولایت جوزجان، ضمن آغاز کمپاين "آشتى با طبعيت"، نامۀ پنج متره را ترتیب داده و پای آن تعهدات مسئولین حکومتى، نهادهای مدنی، نماینده گان مردم و قریه داران قرا و قصبات را، جهت حفظ محيط زيست، اخذ نموده است...
ادامه مطلب

اعلانات

Advertisement