خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)
فيچرها

حکیم الکوزی با وجود ممانعت وزارت صحت برای موج دوم کرونا روند توزیع ادویه اش را آغاز کرده است

Nov 21, 2020 - 11:55
کندهار (پژواک، ۱قوس۹۹): هرچند وزارت صحت عامۀ افغانستان، ادویه و فعالیت حکیم الکوزی را غیرقانونی اعلام کرده؛ اما الکوزی می گوید که برای موج دوم کرونا در کشور، ادویه می سازد و روند توزیع آن را آغاز نموده است.
ادامه مطلب

صحرا: آرزو دارم که در کشور ما صلح بيايد تا هیچ کودکی دست فروشی نکند

Nov 19, 2020 - 15:17
کابل(پژواک،۲۹عقرب٩٩): صحرا دختر دوازده ساله ای که در کنار درس مکتب، روزانه بوت پالشى نيز مى­کند، مى گويد: «از دولت میخواهم که برای ما کمک کند تا دست فروشی نکنیم و درس های خود را بخوانیم.»
ادامه مطلب

تاج بی بی: اگر طالبان صلح کنند، خون سه شوهرم را برای شان می بخشم

Nov 18, 2020 - 09:01
اسعدآباد (پژواک، ۲۸ عقرب ۹۹): تاج بی بی باشندۀ ولایت کنر می گوید که اگر طالبان مسلح، به صلح تن دهند، وی آماده است که خون سه شوهرش را که از سوی آنها کشته شده اند، ببخشد.
ادامه مطلب

عدم معرفی برخی افسران کامیاب شده در امتحان به بست های بنادر سوال برانگیز است

Nov 17, 2020 - 10:26
​کابل(پژواک، ۲۷عقرب ۹۹): شماری از افسران پولیس، برای احراز بست های مختلف در بنادر کشور امتحان داده اند؛ اما بعد از کامیاب شدن، در عوض معرفی به بست های یادشده، ۱۳ تن به وظایف قبلی و ۹ تن هم به «احتیاط فعال» معرفی شده اند.
ادامه مطلب

پول حق الخطر۷۲ کارمند مستحق کابل امبولانس، بر ۱۵۸ تن تقسیم شده است

Nov 16, 2020 - 11:55
کابل (پژواک، ۲۶عقرب۹۹): پول حق الخطر چهار ماهۀ ۷۲ نرس و رانندۀ کابل امبولانس که در موج اول ویروس کرونا برای آنها منظور شده بود، خلاف طرزالعمل وزارت صحت عامه، بر ۱۵۸ کارمند این اداره تقسیم شده است.
ادامه مطلب

توسط اسناد جعلی در خوست قرارداد پروژۀ ١٠٧ ميليون افغانی انجام شده است

Nov 14, 2020 - 16:27
شهر خوست (پژواک، ۲۴ عقرب ۹۹): یافته های پژواک نشان می دهد که قرارداد پروژۀ یک دیوار استنادی منظور شده که توسط وزارت احیا و انکشاف دهات در ولایت خوست صورت گرفته و هزینۀ آن، بیش از (۱۰۷) میلیون افغانی میباشد، توسط اسناد جعلی انجام شده است.
ادامه مطلب

در دو سال به یک "محاکمۀ صحرایی منجر به قتل" در فراه رسیدگی نشده است

Nov 11, 2020 - 14:35
کابل (پژواک، ۲۱عقرب ۹۹): عبدالجبار، برادر عبدالستارعضو ولسی­ جرگه و باشندۀ فراه، دو سال قبل برادرزاده اش (محمدحسین) را کشته و در حالی تا کنون به این قضیه رسیدگی نشده که پس از قتل حسین، برادر او نیز اختطاف و کشته شده است.
ادامه مطلب

امبولانس ۲.۱ میلیون افغانی، به ۶.۸ میلیون افغانی برای يک شفاخانه در بلخ خریداری شده است

Nov 11, 2020 - 13:35
کابل (پژواک، ۲۱ عقرب ۹۹): تعداد ۵۱ قلم مواد برای شفاخانه ها در بلخ، در مجموع ۱۷ میلیون افغانی بلندتر از نرخ خریداری شده است و در این مواد؛ یک ماشین ۳۵ هزار، به ۴۳۸ هزار و یک امبولانس ۲.۱ میلیون افغانی، به ۶.۸ میلیون افغانی خریداری شده است.
ادامه مطلب

برخی­ ها در نیمروز برای وقایه و تداوی کرونا نزد ملاها می­ روند

Nov 10, 2020 - 15:09
زرنج (پژواک، ۲۰عقرب٩٩): احتمال موج دوم کووید-۱۹، برخی ها را در نیمروز نگران نموده و در حالی براى وقايه و تداوی اين بیماری از ملاها تعویذ می­گیرند که علمای دین، تعویذ نویسی غیرقرآنی را حرام می­دانند.
ادامه مطلب

تحقيق: يک مقام وزارت صحت و رئیس صحت بادغیس قصد حيف و ميل صدها ميليون افغانى را داشته اند

Nov 10, 2020 - 14:34
کابل (پژواک، ۲۰ عقرب ۹۹): اسناد و مدارک دست داشتۀ پژواک نشان می‌دهد که یک مقام وزارت صحت عامه در تبانی با رئیس صحت عامۀ بادغیس، قصد داشته اند که با اسناد جعلی و قراردادهای خیالی، صدها ميلیون افغانی را حیف و میل کنند.
ادامه مطلب

در افراد معتاد به مواد مخدر هیچ واقعۀ مثبت کرونا ثبت نشده است

Nov 10, 2020 - 13:25
​کابل (پژواک، ۲۰ عقرب ۹۹): تاکنون در افراد معتاد به موادمخدر در افغانستان، هیچ واقعۀ مثبت کرونا ثبت نشده و برخی معتادان نیز خود را "ضد کرونا" می خوانند؛ اما برخی متخصصان، این اظهارات را نادرست می دانند.
ادامه مطلب

تحقیق: در پکتیا همه ساله ١٨٣ میلیون افغانی از درک مالیه حیف و میل میشود

Nov 10, 2020 - 09:38
گردیز (پژواک، ۲۰ عقرب ٩٩): یافته های آژانس خبری پژواک نشان می دهد که ١٨٣ میلیون افغانی مالیۀ ٦٥٠٠ دکان و مارکیت های تجارتی در ولسوالی ها و شهر گردیز مرکز ولایت پکتیا، به عوض خزانۀ دولت به جیب های شخصی می رود.
ادامه مطلب

خبر مرگ سرمعلم يکى از مکاتب کابل از اثر ابتلا به کرونا "شايعه" بوده است

Nov 08, 2020 - 10:44
کابل(پژواک، ١۸عقرب ٩٩): خبرى مبنى بر فوت يک تن از سرمعلمين ليسه لامعۀ شهيد شهرکابل از اثر ابتلا به ويروس کرونا، که در بين برخى مکاتب ديگر پخش شد و ترس ايجاد کرد، درست نبوده و يک شايعه مى باشد.
ادامه مطلب

اسناد: طالبان در هرات خواستار توقف کار بند پاشدان شدند

Nov 07, 2020 - 16:51
هرات (پژواک، ١٧عقرب ٩٩): آژانس خبری پژواک، به اسنادی دست یافته است که نشان می دهد، طالبان به مسئولان و کارکنان بند پاشدان هشدار داده اند که کار بند را متوقف سازند.
ادامه مطلب

در صورت عدم احتیاط، افغانستان با موج دوم کرونا رو به رو خواهد شد

Nov 07, 2020 - 16:15
کابل (پژواک، ۱۷ عقرب ۹۹): در حالی از موج دوم کوید - ۱۹ در افغانستان صحبت می شود که میلیونها افغان، این بیماری را سپری کرده و تاکنون، برای مبتلا شدن دوباره به این مرض در کشور، فقط یک مورد مثبت به ثبت رسیده است.
ادامه مطلب

خانم مغاره نشين در باميان: تنها صلح مى تواند ما را از اين زندان نجات بدهد

Nov 07, 2020 - 10:13
باميان(پژواک، ۱۷عقرب ٩٩): زهرا، خانم جوانى که با خانواده اش در یکی از مغاره هاى باميان با دشوارى­هاى زياد شب و روز را سپری می کند، جنگ را يگانه عامل زيستن شان در اين چنين مکان مى داند و مى گويد که تنها صلح مى تواند ما را از اين زندان نجات بدهد.
ادامه مطلب

فسخ قرارداد منزل تحتانی سینمای پامیر منجر به میلیون­ها افغانی خساره به دولت شده است

Nov 05, 2020 - 09:12
کابل (پژواک،۱ ۵ عقرب ۹۹): عواید ریاست املاک دولتی، پس از انتقال آن از وزارت مالیه به وزارت شهرسازی، تنها در پنج مورد که اسنادی آن در اختیار پژواک قرار گرفته، حدود ۳۲ میلیون افغانی کاهش یافته است.
ادامه مطلب

با تامین صلح، زيارت "روحانی بابا" به یک مکان بزرگ تفریحی تبدیل خواهد شد

Nov 03, 2020 - 12:02
گردِز (پژواک، ۱۳ عقرب ۹۹): همه ساله هزاران نفر از مناطق مختلف کشور در ضمن گرفتن دم و دعا، برای تفریح به زیارت روحانی بابا در ولایت پکتیا ​می روند، اما مردم می گویند که با تامین صلح، این مکان به سطح کشور به یک تفریح گاه بزرگ مبدل خواهد شد. منطقۀ...
ادامه مطلب

بیجا شده گان در بلخ برای بازگشت به مناطق شان منتظر صلح اند

Oct 31, 2020 - 09:05
مزارشریف (پژواک، ۱۰ عقرب ۹۹): شماری از بیجاشدگان مستقر در ولايت بلخ، چشم به راه صلح اند؛ تا دوباره به مناطق خویش برگردند و درآنجا از طریق زراعت، ضروریات زندگی خویش را به پیش ببرند.
ادامه مطلب

در یک قرارداد تیل در شاروالی جلال آباد نزدیک به ٦ میلیون افغانی اختلاس شده است

Oct 28, 2020 - 19:43
جلال آباد (پژواک،٧ عقرب ۹۹): آژانس خبری پژواک اسنادى را به دست آورده که شاروالی جلال آباد طی یک قرارداد، یک لیتر تیل را ۲۰ افغانی بلندتر از قیمت بازار گرفته و با این حساب، در جریان یک سال، پنج میلیون و ۸۲۰ هزار افغانی اختلاس صورت گرفته است.
ادامه مطلب

اعلانات

Advertisement