خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)
زنان

صحرا: آرزو دارم که در کشور ما صلح بيايد تا هیچ کودکی دست فروشی نکند

Nov 19, 2020 - 15:17
کابل(پژواک،۲۹عقرب٩٩): صحرا دختر دوازده ساله ای که در کنار درس مکتب، روزانه بوت پالشى نيز مى­کند، مى گويد: «از دولت میخواهم که برای ما کمک کند تا دست فروشی نکنیم و درس های خود را بخوانیم.»
ادامه مطلب

زنان فوتبالر در شهر شبرغان برای صلح دادخواهی کردند

Nov 19, 2020 - 14:39
شبرغان (پژواک، ۲۹ عقرب ۹۹): زنان فوتبالر شهر شبرغان مرکز ولایت جوزجان، امروز ضمن راه اندازی فیستیوال ورزشی در استدیوم ورزشی آمریت المپیک این ولایت، برای صلح دادخواهی کردند.
ادامه مطلب

« زنان دراستفادۀ انرژى برق اصراف نکنند»

Nov 15, 2020 - 16:04
کابل(پژواک،٢٥عقرب ٩٩): درکمپاين آگاهى دهى درمورد، صرفه جوى در استفادۀ انرژى از زنان خواسته شد که در امور روزمره، در استفاده از انرژى اصراف نکنند.
ادامه مطلب

زنان در دايکندى: حکومت به رشد صنايع دستى توجه ندارد

Nov 14, 2020 - 19:41
نيلى(پژواک، ٢٤ عقرب ٩٩): ده ها تن از زنانى که در دايکندى مصروف توليدات صنايع دستى اند، از نبود جاى براى فروش توليدات شان شکايت دارند و خواستار ايجاد يک مکان دايمى براى فروشات شان مى باشند.
ادامه مطلب

خانم مغاره نشين در باميان: تنها صلح مى تواند ما را از اين زندان نجات بدهد

Nov 07, 2020 - 10:13
باميان(پژواک، ۱۷عقرب ٩٩): زهرا، خانم جوانى که با خانواده اش در یکی از مغاره هاى باميان با دشوارى­هاى زياد شب و روز را سپری می کند، جنگ را يگانه عامل زيستن شان در اين چنين مکان مى داند و مى گويد که تنها صلح مى تواند ما را از اين زندان نجات بدهد.
ادامه مطلب

اولین رستورانت مخصوص خانم ها در سمنگان آغاز به کار کرد

Nov 04, 2020 - 15:15
ایبک (پژواک، ۱۴ عقرب ۹۹): یک خانم در شهر ایبک مرکز ولایت سمنگان، برای اولین بار رستورانت زنانه را در این شهر ایجاد نموده، که غذاهای هوسانه و پرهیزانه را به مشتریان خود عرضه می کند.
ادامه مطلب

زنان از نبود سهولت هاى ترانسپورتی شهری در دايکندى شکایت دارند

Nov 03, 2020 - 14:53
شهر نیلی(پژواک، ١٣عقرب ٩٩): شماری از زنان در شهر نيلى دايکندى، از نبود ترانسپورت شهرى شاکی بوده از حکومت مى خواهند که در همکارى با سکتور خصوصى، در ايجاد سهولت هاى ترانسپورت شهرى، اقدام کند.
ادامه مطلب

جمعیت هلال احمر افغانی ده ها پروژۀ درآمد براى زنان را آغاز کرد

Nov 01, 2020 - 15:54
کابل(پژواک، ۱۱عقرب ۹۹): با آغاز ٥٥ پروژۀ مختلف درآمد زا، براى ٨٤٠ زن در شش ولايت کشور زمينۀ اشتغال مساعد مى گردد.
ادامه مطلب

کرونا کار زنان دست فروش در فارياب را متضرر ساخته است

Oct 31, 2020 - 17:03
ميمنه(پژواک،١٠عقرب ٩٩): زنان شاغل و دستفروش در شهر میمنه مى گويند که با شيوع ويروس کرونا در کشور، کار و عايد شان خيلى پايين آمده و حتى برخى روزها بدون فروش به خانه بر مى گردند؛ آنان از مسئولان مى­خواهند که براى حل مشکلات شان اقدام شود.
ادامه مطلب

قربانیان جنگ در هرات صلح می خواهند

Oct 31, 2020 - 16:46
هرات(پژواک، ١٠ عقرب ٩٩): ده ها تن از زنان در هرات که طى چند سال گذشته، اعضای خانواده های شان را در اثر جنگ های داخلی از دست داده اند، در یک همایش خواستار صلح شدند.
ادامه مطلب

بریتانیا: بدون مشارکت زنان گفتگوهاى صلح با شکست مواجه می شود

Oct 30, 2020 - 16:23
کابل (پژواک، ٩ عقرب ٩٩): سفارت بریتانیا در کابل در اعلامیه یی از کشورها و نهادهای سازمان ملل متحد می‌خواهد که در گفتگوهای صلح برای زنان نقش معنادار فراهم بسازند؛ زيرا مشارکت آنان امکان کاميابى اين گفتگوها را بيشتر مى سازد.
ادامه مطلب

زنان در جوزجان: ما از صلح حمايت مى کنيم اما نبايد حقوق ما ناديده گرفته شود

Oct 27, 2020 - 15:21
شبرغان(پژواک، ٦ عقرب ٩٩): مدافعين حقوق زن در جوزجان، ضمن خواستار مشارکت بيشتر زنان در گفتگوهاى صلح ميان افغان ها شده و مى گويند که در اين گفتگوها، حقوق اجتماعى و سياسى زنان ناديده گرفته نشود.
ادامه مطلب

رئیس پیشین امور زنان غور در زمين این ریاست خانۀ شخصی ساخته است

Oct 26, 2020 - 11:22
کابل (پژواک، ۵ عقرب ۹۹): سندها نشان می دهد که معصومه انورى رئيس پیشین ریاست امور زنان ولایت غور، ٦٢٥ متر مربع زمین این ریاست را غصب نموده و در آن، برای خود منزل رهایشی ساخته است.
ادامه مطلب

"سرمايه هاى زندگى ما را که جنگ بلعيد در فضاى صلح دوباره به دست مى آوريم"

Oct 25, 2020 - 08:57
شبرغان (پژواک،۴عقرب ٩٩): دو خواهر دوگانگی ناشنوا که متضرر از پدیدۀ منفی جنگ اند، می گویند که اگر طالبان با دولت صلح نمایند، ما هردو خواهر با یک شاخه گل به استقبال آنها می رویم و از آنها سپاسگزاری کرده، "برادر" خطاب شان میکنيم.
ادامه مطلب

سرپرست وزارت کار: از روز دختر به شکل سمبوليک تجليل نشود

Oct 14, 2020 - 15:59
ايبک، کابل(پژواک، ۲۳ میزان۹۹): اشتراک کنندگان محافل تجليل از روز جهانى دختر در مرکز و ولايت هاى کشور، گفتند که هنوز هم دختران افغان از خشونت هاى خانوادگى، اجتماعى و تبعيض جنسيتى رنج مى برند؛ بايد براى رفع اين مشکلات اقدامات لازم صورت گيرد.
ادامه مطلب

يونيسف: در افغانستان ١٧ فيصد دختران قبل از ١٥ سالگی ازدواج می کنند

Oct 11, 2020 - 13:29
کابل (پژواک، ٢٠ ميزان٩٩): نمايندۀ صندوق کودکان سازمان ملل متحد « یونیسف » مى گويد که همکارى شانرا با دولت افغانستان و ساير همکاران در راستای سرمایه گذاری بر روی ابتکارات در سطح محل و اجتماعات ادامه خواهند داد؛ تا دختران در افغانستان به حق شان مبنی بر داشتن کودکی کامل، ایمن، سالم و سازنده دسترسی پیدا کنند.
ادامه مطلب

تاجران زن در ولایت بلخ برای توسعۀ کار خویش در انتظار صلح اند

Oct 11, 2020 - 10:44
مزارشريف (پژواک، ۲۰میزان ۹۹): شماری از تاجران زن در ولایت بلخ می گویند که درگیری ها، بالای امور تاجران تاثیر منفی داشته و ابراز امیدواری می نمایند که با تامین صلح در کشور، کارهای تجارتی توسعه يابد.
ادامه مطلب

براى زنان از طريق آنلاين کاريابى مى شود

Oct 07, 2020 - 15:09
کابل(پژواک، ١٦میزان ٩٩): وزارت امور زنان، از«کمپنی تکنالوژی سکریپت کرفت» خواست تا ويب سايتى را ايجاد کند که از طريق آنلاين، براى صنايع دستى زنان بازاريابى و کاريابى صورت گيرد.
ادامه مطلب

ده ها زن در فارياب جواز رانندگى را به دست آوردند

Sep 26, 2020 - 17:46
ميمنه (پژواک، ٥ ميزان ٩٩): برای نخستین بار ٣٠ زن و دختر در شهر میمنه پس از تکميل دورۀ آموزشى ٢١ روزه، جواز رانندگى را به دست آوردند.
ادامه مطلب

اعضای زن تیم مذاکراتی دولت با مقامات زن قطری ملاقات کردند

Sep 26, 2020 - 12:02
کابل (پژواک، ۵ میزان ۹۹): هیئت مذاکره کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان با مقامات زن قطر دیدار نموده و در مورد روند صلح جاری و همکاری بین دو کشور گفتگو کرده اند.
ادامه مطلب

اعلانات

Advertisement